Церква – духовна основа європейського шляху України, – Митрополит Епіфаній

Незалежна Українська Православна Церква має стати духовним фундаментом зміцнення української державності та об’єднати всіх українців навколо ідеї незворотності європейського розвитку країни. Таку думку Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній висловив на зустрічі з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою.

Владику супроводжували митрополит Львівський і Сокальський Димитрій і митрополит Львівський Макарій.

«Зараз ми бачимо, коли немає потужної духовної основи, тіло держави починає сипатися. Наші агресивні сусіди не зазіхали б на наші території, якби не мали в Україні підтримку, йдеться, зокрема, про так звану Українську Православну Церкву в єдності з Московським Патріархатом, яка є насправді підрозділом Російської Православної Церкви», – зазначив Блаженнійший, коментуючи сучасну суспільно-політичну ситуацію.

На думку Митрополита на сьогодні в Україні є усвідомлення важливості ролі Церкви у розбудові потужної держави, з якою Помісна Українська Православна Церква розбудувала добрі й конструктивні стосунки.

«Ми не хочемо бути державною Церквою, ми цього не прагнемо, але у нас повинні бути добрі, хороші стосунки з державою, щоб спільно розбудувати потужну, незалежну Україну», – наголосив Предстоятель.

«У наших непростих умовах вдалося розбудувати армію, отримали Томос – це був результат наших спільних зусиль. Зараз копію Томосу ми доставляємо в регіони, аби кожен православний зміг прийти, ознайомитися і переконатися у тому, що це документ про незалежну Українську Православну Церкву. Зараз намагаються довести, що наша Церква не є незалежною, що краще бути з Москвою. Це робиться для того, аби нас роз’єднати, розсварити. Ми намагаємося пояснити – нині, насправді історичний момент, адже маємо зберегти європейський вектор», – резюмував Його Блаженство.

Своєю чергою, голова Львівської ОДА привітав Митрополита з обранням Предстоятелем ПЦУ, і наголосив на важливості єднання всіх українців незалежно від конфесії та віросповідання.

«Дуже важливо, щоб православні священики та священики УГКЦ жили в мирі та надалі розвивали плідну співпрацю», – зазначив Олег Синютка.

Нагадаємо Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 10-11 квітня 2019 р. перебуває у Львові з першим архіпастирським візитом. Програма візиту передбачає зустрічі з представниками місцевої влади і журналістами, Предстоятель також візьме участь у науковій конференції “Томос і Україна”.

фото – Андрій Сидор

Прес-служба Київської митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)