Святкування Богоявлення Господнього

19 січня Православна Церква урочисто відзначає одне із дванадесятих свят – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Це свято має й інші назви. Святим Богоявленням воно називається через те, що цього дня відкрився людям Бог в усій повноті Пресвятої Тройці: втілений Син Божий хрестився в ріці Йордані, Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голубиному, а з Неба було чути голос Бога Отця: “Це Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління”. З давніх часів це свято називалося ще днем Просвічення, тому що Бог є Світло на просвітлення впалих людей.

19 січня 2019 р., у день свята Богоявлення, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужив намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, запрошені священики та братія монастиря у священному сані.

Після прочитання Євангелія на Літургії Митрополит Епіфаній виголосив проповідь на тему свята, а після відпусту привітав парафіян з величним святом.

Після заамвонної молитви під спів тропарів “Глас Господній над водами лунає…” Блаженніший Епіфаній у співслужінні братії звершив чин Великого освячення води і окропив нею усіх присутніх. За богослужінням молилися численні віруючі.

Цього дня православні віруючі мали можливість набрати в храмах Золотоверхої обителі святої богоявленської води, що є однією з великих церковних святинь, та понести її в свої оселі, щоб окропити житло і місце роботи та вживати в міру потреби протягом року.

фото- свящ. Іван Сидор