Свобода – це найвищий дар Божий, яким не можна нехтувати, – Митрополит Епіфаній

Люди не можуть нехтувати свободою, найвищим даром Божим і ставитися до нього безвідповідально. Про це 7 квітня 2019 року сказав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час свого першого архіпастирського візиту до міста Рівне. У Свято-Покровському соборі ним була звершена Божественна літургія в співслужінні архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея, єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія, єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла.

На спільну молитву у храмі зібралося понад десять тисяч вірян.

Перший архіпастирський візит Предстоятеля до Рівного відбувся на Благовіщення – одне з 12-ти найбільших свят року. Глибинна суть цього свята та його значення в сучасному світі стали основною темою звернення Блаженнійшого до вірян після літургії.

«Благовіщення дуже просто й зрозуміло показує, як багато залежить від рішення й волі однієї конкретної людини. Бог сотворив людину за Своїм образом, одна з ключових ознак якого — дар свободи. Цей дар означає, що погодитися чи відкинути, сказати «так» чи «ні» — залежить виключно від кожного з нас особисто. Ані Бог, ані тим більше будь-хто інший не може відібрати у нас цей дар свободи», – наголосив Владика.

Продовжуючи тему свободи, Митрополит Епіфаній зазначив, що свобода надана нам для того, щоб ми обирали добро — хоча і передбачає, що ми можемо відмовитися від добра, обравши, як Єва і Адам, — зло. Тому наша свобода нерозривно пов’язана з відповідальністю за те, як ми її застосовуємо.

«Зараз хочу навести приклад, який для всіх нас, мабуть є дуже близьким, адже так чи інакше торкається нашого сьогодення та майбутнього. Вже за два тижні в Україні буде обрано Главу держави, Президента України, який протягом наступних п’яти років буде очолювати нашу країну. Не можна забувати, що Україна обороняться проти зовнішньої агресії. І нам потрібно обирати Головнокомандуючого, який в стані війни буде здатен забезпечувати захист нашої свободи від зазіхань Росії, зможе сказати російському Президенту «НІ!», щоденно давати відсіч військовим, дипломатичним, економічним, інформаційним та релігійним зазіханням на нашу державу. Тому я переконаний, що всі ми, громадяни України, маємо прийти на голосування, зробити вільний, свідомий, і особливо підкреслю — відповідальний вибір. Дар свободи та можливість обирати — не можна змарнувати. Голос на виборах— це цінність, це видимий прояв нашої свободи, тому не можна ставитися до нього легковажно», – зазначив Митрополит.

Після Божественної літургії в храмі відбувся молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матерi «Милостива», що перебуває в цей день у Рівному. Цей список був написаний у монастирі Кікос на острові Кіпр.

Автором ікони Божої Матері, званої «Милостивою» (Кікською), вважається святий євангелист Лука. Свою назву вона отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. Чудотворні ікона та її список відомі на весь світ численними чудесами.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом з архієреями та всіма присутніми в храмі вірянами вознесли до Богородиці молитву за український народ, просячи у Неї та у Господа допомогти прийняти мудре рішення в цей важливий для країни час.

Після завершення Богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви звершив заупокійну літію на могилі спочилого митрополита Даниїла (Чокалюка), який багато років розбудовував Рівненську єпархію та утверджував Українську Церкву.

« 1 of 2 »

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)