Предстоятель звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

В середу першої седмиці Великого посту, 13 березня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі м. Києва.

Його Блаженству співслужила всечесна братія монастиря. За богослужінням також молився намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт.

Після завершення повечір’я Блаженнійший Владика звернувся до присутніх з настановчим словом проповіді.

Канон преподобного Андрія Критського називається великим не лише через свою розлогість, а й через глибокий, сповнений розчулення зміст. Інші канони складаються із 30-ти тропарів, а Канон Андрія Критського складається з 250-ти.

Він написаний від першої особи, але оплакуючи власні гріхи св. Андрій Критський молитовно зітхає ніби за гріхи всього людства. Пошкоджений гріхами людей лукавий світ помилково вважає, що він здоровий, хоча потребує невідкладного лікування і дієвого оновлення від темряви гріхів. Понад тисячоліття Свята Церква через Покаянний канон преподобного Андрія Критського відкриває людям глибину каяття. 

фото – Андрій Сидор

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)