Піст – це весна для душі кожного, – Предстоятель у Тернополі

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав м. Тернопіль із першим архіпастирським візитом.
Вчора ввечері Предстоятель очолив Всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового.
Після завершення богослужіння відбулося покладання квітів до могили митрополита Мефодія (Кудрякова).
Сьогодні Митрополит Епіфаній у співслужінні архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона та єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла звершив Божественну літургію.
Предстоятель у своїй проповіді розкрив значення Великого Посту для душі людини.
«Дні Великого посту, святої Чотиридесятниці, є особливими днями для кожного християнина, бо упродовж цього часу ми готуємося до покаяння, до сповіді, до того, щоб прийняти животворчі тайни Тіла і Крові Спасителя.
Піст – це особливий час для нашого духовного вдосконалення. Піст для нашої душі є наче весна. Бо як весною все розквітає, зеленіє і буяє красою, так і в нашій душі ми повинні відчути ту невимовну духовну радість очищення від гріхів, які творили упродовж певного часу», – сказав Митрополит Епіфаній.
Також Предстоятель Православної Церкви України зазначив, що важливо поститися як духовно так і тілесно.
«Ми бачимо, що деякі люди постяться ззовні, але внутрішньо злоба поїдає їх, вони ненавидять своїх ближніх, вони намагаються чинити зло. Тому піст фізичний і піст духовний нерозривно поєднані між собою, бо в цей час ми повинні духовно очиститись, отримати прощення своїх гріхів від самого Бога» – сказав Його Блаженство.
Після завершення Божественної літургії Предстоятель освятив мозаїку над входом до храму святих страстотерпців Бориса і Гліба та звершив молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матері «Милостива».

 

фото – Андрій Сидор

Прес-служба Київської митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)