Богослужіння Предстоятеля в неділю Хрестопоклонну

В третю, Хрестопоклонну неділю Великого посту, 31 березня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Свято-Михайлівському соборі міста Києва.

Напередодні, в суботу ввечері, Предстоятель Помісної Української Православної Церкви відслужив Всенічне бдіння з чином винесення Хреста Господнього.

Його Блаженству співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Макарівський Ізяслав, та всечесна братія монастиря.

Перед початком Божественної літургії Блаженнійший Владика звершив освячення нових антимінсів.

Після прочитання Євангелія Предстоятель звернувся до присутніх з повчальним словом проповіді, в якому зазначив про те, як саме християнин повинен наслідувати Спасителя.

“Ми з вами є послідовниками Господа нашого Ісуса Христа, тому повинні йти тим шляхом, який угодний Йому. Потрібно пам’ятати, що Господь, будучи безгрішним, постраждав за кожного з нас. А якщо ж нам і випадає постраждати, то тільки за вчинені гріхи, але і ці страждання є корисними для нашого спасіння. Саме тому нам потрібно зректися себе та невідворотно нести свій хрест. Зречення себе не означає, що непотрібно дбати про душу й тіло, адже душа – безцінна і про тіло нам потрібно піклуватися. Заповідь зректися себе означає зректися всього того, що пропонує наша внутрішня пристрасна людина, зректися того, що стоїть на заваді нашого спасіння”, – зокрема сказав Його Блаженство.

На запричасному стиху архієпископ Агапіт зачитав звернення Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) з приводу виборів Президента України.

Наприкінці богослужіння було звершено поклоніння Хресту Господньому, розміщеному посередині храму, та молебень, під час якого Митрополит Епіфаній підніс особливі молитовні прохання до Всемилостивого Бога про справедливі вибори Глави Української держави, а також за мир та єдність в Україні.

фото – Андрій Сидор

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)